Rozgrywki e-sportowe cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie wśród młodych osób. Z tego też powodu, żeby utrzymać się na fali, bukmacherzy również musza dostosować swoją ofertę do obecnie obowiązujących trendów. 

obstawianie esportu
Gdzie obstawiać zakłady na esport?

Na czym polega e-sport?

E-sport, czyli sport elektroniczny, polega na rywalizacji w grach komputerowych. Pojedynki toczą ze sobą drużyny złożone z kilku osób lub pojedynczy gracze. Wszystko zależy od gry. Turniej e-sportowe cieszą się tak ogromną popularnością, ze względu na to, że w przeciwieństwie do prawdziwego sportu, nie trzeba zbierać się w jednym miejscu. Rozgrywkę możemy prowadzić siedząc w fotelu przed komputerem. Oczywiście, w taki sposób rozgrywane są tylko turnieje niższego szczebla.

W przypadku większych turniejów, takich jak np. LEC w grze League of Legends czy Major w CS:GO, zawodnicy zasiadają w jednym miejscu (czasem są to nawet ogromne areny takie jak Katowicki Spodek) i na oczach kilku tysięcy widzów. W Internecie rozgrywki tego typu oglądane są jednocześnie przez kilkaset tysięcy osób, co zdecydowanie świadczy o ogromnej popularności tych rozgrywek. 

darmowy bonus bez depozytu w sts
Darmowy bonus za rejestrację dostępny u bukmachera STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Dużą role w popularyzacji e-sportu mają serwisy streamingowe takie jak np. Twitch. Każda osoba może zarejestrować tam swoje konto i zacząć nadawać transmisje z jakiejś gry. Najbardziej popularni twórcy oglądani są jednocześnie nawet przez kilkanaście tysięcy osób.

Bukmacherzy z najlepszą ofertą na e-sport

Popularność sportu elektronicznego została bardzo dobrze wykorzystana przez wszystkich bukmacherów. Jedni zrobili to lepiej, inni gorzej, ale każdy próbuje uszczknąć nieco z tego tortu. Z zakładami na e-sport najlepiej radzą sobie młodzi bukmacherzy jak np. Totalbet i LVBet. Obie firmy postawiły przede wszystkim na ludzi młodych, którzy są głównymi odbiorcami rozgrywek e-sportowych.

Zdecydowanie najlepszym bukmacherem do obstawiania e-sportu jest Totalbet, który oferuje swoim graczom ogromną wręcz ilość rozgrywek i to po bardzo atrakcyjnych kursach. LVBet ma w ofercie nieco mniej dyscyplin, ale za to liczba pojedynczych wydarzeń w danych kategoriach jest dużo większa niż w Totalbet. Firmy takie jak PZBuk i Fortuna również próbują swoich sił w branży, ale ich oferta jest zdecydowanie mniej imponująca. Pozostałe firmy również starają się, ale na chwilę obecną dużo im jeszcze brakuje.

Ostatnimi czasu, ruch w stronę popularyzacji i sponsoringu e-sportu zrobił także STS, który stał się sponsorem polskiej ligi e-sportowej. 

Najbardziej popularne gry – co obstawiać?

Zdecydowanie najbardziej popularną grą jest Counter Strike: Global Offensive. W grze tej rywalizują ze sobą dwie drużyny – terroryści i antyterroryści. Ci pierwsi mają za zadanie podłożyć bombę pod jeden z dwóch celów, drudzy mają im to skutecznie uniemożliwić. W skład każdego zespołu wchodzi 5 osób. Rozgrywka toczy się do momentu, w którym podłożona bomba wybuchnie, wszyscy gracze z danej drużyny zginą, lub skończy się czas.

Drugą z gier, o której warto wspomnieć jest League of Legends. Jest to gra, w której obecnie mamy wielu reprezentantów, grających w europejskich rozgrywkach. Obstawianie tej gry jest niezwykle proste i przyjemne, choć zanim się za to zabierzemy, warto wcześniej poznać zasady, które wcale nie są takie proste, a także pooglądać kilka meczy, najlepiej z komentarzem, by zapoznać się z taktykami i strategiami.

Bardzo podobną i nie mniej popularną grą jest także DOTA 2. Jest to już niestety tytuł dużo bardziej skomplikowany niż LoL, dlatego za obstawianie najlepiej zabrać się dopiero po dogłębnym poznaniu zasad rządzących tym tytułem. 

Nowa oferta bonusów od legalnych bukmacherów Darmowy bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod promocyjny: KOD550) – www.betclic.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Poprzedni artykułSobotnie mecze ligowe m.in. Parma – Milan online za darmo – 20 kwietnia
Następny artykułMecze online za darmo w środę – 24 kwietnia