Osoby zainteresowane obstawianiem zakładów bukmacherskich muszą pamiętać o tym, że w Polsce funkcjonuje ustawa hazardowa. Zgodnie z jej założeniami, na polskim rynku funkcjonować mogą jedynie bukmacherzy posiadający licencję Ministerstwa Finansów. Można ją uzyskać po spełnieniu określonych warunków. Jak wygląda lista legalnych bukmacherów w 2021 roku?

Rynek bukmacherski w Polsce jest bardzo dynamiczny

O ile jeszcze w 2016 roku gracze mogli korzystać z zaledwie siedmiu bukmacherów online, o tyle dziś można wybierać spośród kilkunastu serwisów. Przyjmowanie zakładów wzajemnych to wciąż intratne zajęcie w naszym kraju, co sprawia, że nie brakuje chętnych do stworzenia takiego biznesu. Najpierw należy jednak założyć spółkę i zadbać o dostatecznie wysoki kapitał początkowy. Następnie trzeba załatwić szereg formalności związanych z przyznaniem licencji Ministerstwa Finansów.

Taką licencję mogą otrzymać jedynie spółki zarejestrowane w Polsce i posiadające odpowiednie zaplecze finansowe. Do tego dochodzi szereg wymogów związanych z odpowiedzialną grą oraz ustawą przeciwko praniu brudnych pieniędzy. Mimo sporych wymogów, lista legalnych bukmacherów w Polsce stale się rozwija. Obecnie, w naszym kraju działa już piętnastu legalnych bukmacherów online, a kolejne spółki stoją w kolejce po licencję Ministra Finansów. 

Jak sprawdzić, czy bukmacher jest legalny?

Jak już mówiliśmy, legalny bukmacher internetowy w Polsce musi legitymować się odpowiednią licencją wydaną przez Ministra Finansów. Ponadto, serwis bukmacherski powinien się znajdować na polskiej domenie (zakończenie adresu: .pl). W serwisie Zapytajbukmachera.plmożna sprawdzić aktualną listę legalnych serwisów bukmacherskich. To najszybszy sposób, aby upewnić się, że interesujący nas bukmacher może świadczyć swoje usługi w Polsce.

Uważajmy natomiast na zagranicznych bukmacherów, którzy starają się dotrzeć do klientów z Polski. Choć od 2017 roku funkcjonuje Rejestr Stron Blokowanych, który powinien skutecznie zablokować nam dostęp do takich serwisów, zagraniczni bukmacherzy znajdują sposób, aby obejść te zabezpieczania. Takie serwisy są dostępne po polsku i obsługują polską walutę, a zatem łatwo pomyłkę. Dlatego zawsze zwracajmy uwagę na dwa czynniki: czy dany serwis internetowy kończy się rozszerzeniem .pl, a także, czy widnieje on na liście licencjonowanych, legalnych bukmacherów w Polsce.

Jak będzie wyglądał rynek legalnych bukmacherów za kilka lat?

Konkurencja na rynku bukmacherskim jest coraz większa. Z branżowych doniesień wynika, że wiele zagranicznych firm przygotowuje się do wkroczenia na polski rynek w legalnej odsłonie. Takie zjawisko jest bardzo korzystne z perspektywy graczy, którzy mogą liczyć na coraz to atrakcyjniejsze warunki do obstawiania zakładów w naszym kraju. Możemy się zatem spodziewać, że w nadchodzących latach lista legalnych bukmacherów wydłuży się o kolejne podmioty. Czy zmieni się specyfika samego obstawiania? Na ten moment nic nie wskazuje na to, aby rządzący planowali zmieniać kształt ustawy.

Nowa oferta bonusów od legalnych bukmacherów Darmowy bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod promocyjny: KOD550) – www.betclic.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Poprzedni artykułTransmisja meczu Swiatek – Svitolina na żywo w internecie online – 15 maja
Następny artykułDarmowy stream meczu Chelsea – Leicester w internecie – 18 maja